Mamy w Góry!

Wszyscy tęsknimy za spowolnieniem i byciem, po prostu. Spotkaniem się inaczej niż w wirtualnym świecie. Mamy w Góry! to pomysł, który zakiełkował we mnie w pierwszych miesiącach po pojawieniu się na świecie Gai. Chodziłam w góry, ale z mężem albo sama, czasem dołączyła koleżanka, jednak często towarzyszyło mi poczucie, że tęsknię za wypadami w góry w kobiecym gronie. Tak, jak kiedyś, przed epoką macierzyństwa. Czemu nie zaprosić innych mam? To oczywiście żaden problem. Natomiast mieszkałam w Bielsku od niedawna i właściwie znałam garstkę osób. Zaprosiłam więc wszystkich i tak siła fejsbuka pozwoliła nam się spotkać w gronie około 130 osób! To była pierwsza edycja.

Podczas pierwszego wydarzenia poznałam Artura i Justynę Wszołek z Do Góry Nóżkami, którzy dołączyli do team’u Mamy w Góry na stałe. Kasię Daniek znałam znałam ze szkolenia i połączył nas sport bezpieczny dla kobiet. Grzegorz, mój mąż, to osoba, o której najmniej słychać, ale to on zajmuje się wszystkim, co techniczne podczas eventów. Połączyła nas chęć działania i charyzma!

Mamy Wam wiele do przekazania. Kochamy naturę, rozwiązania DIY, dobry ruch, góry. Wolimy być niż mieć. Lubimy poznawać Wasze historie oraz inspirować podczas naszych eventów. To niezwykłe, ile dobrej energii można stworzyć razem!

Ideą wydarzenia Mamy w Góry! jest zaktywizowanie mam, ojców oraz dzieci do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu bez względu na pogodę oraz porę roku.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.  

Cały czas się rozwijamy. W tym roku otwieram dla Was również warsztaty w kameralnych grupach. To będzie coś ekstra!

Wszystkie spotkania mają charakter edukacyjny i towarzyszą im prelekcje specjalistów: instruktorów różnych form ruchu, „ludzi gór”, ratownika medycznego, pasjonatów sportu, ratownika GOPR i wielu innych ciekawych osób. Cel realizujemy poprzez wspólną wycieczkę do jednego z beskidzkich schronisk. Wybieramy miejsca, które będą dostępne również dla rodziny z wózkiem oraz niezbyt długie trasy, aby nóżki kilkulatka podołały wycieczce.

Dotychczas spotkania odbyły się w:

Mamy w Góry 1! – edycja letnia, 24.06.2017, schronisko Stefanka

Mamy w Góry 2! – edycja jesienna, 14.10.2017, schronisko na Magurce

Mamy w Góry 3! – edycja zimowa, 10.03. 2018, schronisko na Szyndzielni

Mamy w Góry 4! – edycja wiosenna, 19.05.2018, schronisko na Hali Boraczej

Mamy w Góry 5! – edycja jesień/zima, 24.11.2018, Chata Wuja Toma

Mamy w Góry 6! odbyła się 15.06.2019 na Przegibku w Beskidzie Żywieckim, Rycerka Kolonia. Spotkanie w czerwcu odbyło się pod hasłem „Powrót do Natury!”. Nocowaliśmy też w namiotach całymi rodzinami!

Edycja Mamy w Góry 7! odbędzie ponownie na Magurce Wilkowickiej, choć tym razem w zimowej aurze. Mamy dla Was wiele ciekawych tematów i jak zawsze będzie okazja do wspólnej zabawy w terenie i posiedzenia przy ognisku. Ruszamy w sobotę 22.02.2020 z parkingu na Przełęczy Przegibek (między Bielskiem a Międzybrodziem).

Wydarzenia cieszą się sporą popularnością, podczas pierwszego obecnych było 120 osób, podczas drugiego już 240, podczas zimowego – 130 osób, a edycja wiosenna i jesienno-zimowa zebrały po około 250 uczestników. „Mamy w Góry” mocno rozrosły się w ostatnich dwóch latach, a my nie chcemy utracić ich górskiego charakteru, klimatu przygody i zawierania przyjaźni, dlatego tym razem dla chętnych stworzyliśmy warsztaty, które poszerzą wiedzę z radzenia sobie w terenie, a ci, którym mało, mogą zostać na noc w schronisku.

Jesteście gotowi na przygodę?

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close