Kim jestem? 

Nazywam się Małgorzata Jachacz-Łopata, z zawodu i pasji jestem fizjoterapeutką „od spraw kobiecych” – zajmuję się terapią uroginekologiczną, treningiem medycznym dla kobiet w każdym wieku i na różnych etapach życia. Jestem doktorem nauk medycznych, przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel akademicki na uczelni medycznej, a po godzinach od dekady jako instruktor jogi i Pilates, które towarzyszą mi w każdych okolicznościach. Propaguję dobry, świadomy ruch. Interesuję się zdrowym odżywianiem i nurtem slow food, jestem współautorką projektów Femme Medica oraz Eat Clean.

Jestem mamą Gajki na pełen etat. Mój świat z dzieckiem stanął do góry nogami, a zarazem zyskał nową jakość i skłonił mnie do znalezienia przestrzeni dla siebie i swoich ulubionych aktywności w terenie. Kocham naturę. Zieleń. Niebo. Przestrzenie i bezkresy. Wiatr smagający twarz. Lubię porządnie się zmęczyć. Jestem miłośniczką biegów górskich, długich wędrówek, wspinania, jazdy na rowerze, pływania, paralotniarstwa… Żadnych sportów się nie boję! Zwiedziłam maleńki kawałek świata, Alpy, Kaukaz, Andy, Himalaje, góry Afryki… Dla gór przeniosłam się z Górnego Śląska na Podbeskidzie. Mieszkam w Bielsku-Białej – uwielbiam to miejsce 🙂

W czerwcu 2017 wymyśliłam i zainicjowałam akcję „Mamy w góry”, której celem jest spotkanie aktywnych rodzin w górach oraz edukacja dla zwiększenia świadomości  i bezpieczeństwa podczas eksploracji w terenie. Akcję organizuję od drugiej edycji ze świetnym teamem: Do Góry Nóżkami – Justyną i Arturem Wszołek oraz Kasią Daniek – Euforja Nordic Walking. Podczas każdej edycji zapraszamy niezwykłych gości, może i Ty chcesz do nas dołączyć? Więcej o każdym wydarzeniu przeczytasz w zakładce Mamy w Góry!

Będzie tyle, na ile pozwoli małe dziecko, by zachować zdrową proporcję między realnym życiem, a pisaniem o nim. Odkryjemy się nieco dla Was, żeby poruszyć różne tematy, ponieważ nie zawsze kolorowe obrazki mówią wszystko o tym, jak faktycznie jest. Będzie o sporcie i zdrowiu kobiety, ukochanych górach, podróżach małych i dużych oraz zdrowym stylu życia.  Zdradzę Wam pewien sekret – po dziecku życie się nie kończy! 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close